Ansan Hidrolik Logo

Hakkımızda

Ansan

İletişime Geç

+90 (262) 341 45 30

Hakkımızda

Firmamız, 2006 yılında iş makineleri sektöründe üretim ve satış dağıtım hizmeti sunmak amacıyla Kocaeli ilinde İzmit’te kurulmuştur. Aynı yıl 2000 m2 kapalı olmak üzere toplam 6000 m2 alana sahip fabrika binasına taşınmıştır. İlk platform ve vinç imalatını da 2006da gerçekleştirmiştir. İlk üretime başladığı yıl ISO 9001:2000 ve CE belgelerini almıştır. Üretimde yüksek kaliteyi kısa sürede yakalayan Ansan, 1 yıldan daha az bir sürede 2007 yılında aylık 10 platform, 2008 yılında aylık 20 platform imalat kapasitesine ulaşmıştır. 2008 yılında Fas – Yunanistan – Cezayir ve Arabistan’a ilk ihracatını gerçekleştirmiştir. Ansan, birçok ülkeye yayılan ihracat ağı ile günümüz platform sektöründe ihracat kapasitesi ile pazarın öncü firmaları arasında yer almıştır. 2012 yılında Van ilinde teşvik almaya hak kazanmış ve mevcut kapasitesinin 3 katı üretim kapasitesine sahip büyük bir yatırım gerçekleştirmiştir. 2016 yılının sonunda 3500 m2 kapalı, toplamda 12.500 m2 olan yeni fabrikasına taşınan Ansan; kurulduğu günden bu yana öz kaynakları ile beraber büyümüştür. 10 yıldan fazladır bu sektörde hizmet veren Ansan 1500 den fazla aracı ile 26 ülkeye hizmet vermektedir.

Araç üstü, Kendinden Yürüyüşlü, Çekilebilir, Kurtarıcı ve Mobil Vinç Platformları olmak üzere geniş bir ürün yelpazesi, ileri teknolojik ürünleri, nitelikli personeli ile zamanında teslimat, hizmette müşteri memnuniyetini ilke edinen Ansan; platform sektöründe Ar-Ge proje çalışmaları ile güven, yenilikçi kalite anlayışı ve istikrarın temsilcisi konumuna ulaşmıştır. Aynı zamanda ülkemizin üretim gücünün ispatı olarak Türkiye'de imal edilemeyip ithal edilmek zorunda olan platformları da bünyesinde bulundurduğu uzman mühendis ve tecrübeli personel kadrosu ile üretebilmekte ve bu konularda TÜBİTAK ve Üniversiteler ile ortak bir çok proje yürütmektedir.

Ansan kuruluşundan bugüne kadar, alanında uzman akademisyenler ile kurumsallaşmaya yönelik profesyonel çalışmalar sürdürerek, platform sektöründe modern işletmeciliğin yaygınlaştırılmasına da öncülük etmektedir.